Clear Aligner

Clear Aligner - klinika dentystyczna Froe

Clear Aligner to innowacyjna, nieinwazyjna metoda leczenia ortodontycznego, przeznaczona zwłaszcza dla osób dorosłych. W wielu przypadkach może stanowić alternatywę leczenia w stosunku do aparatów stałych i ruchomych. Clear Aligner to bezbarwne, przeźroczyste nakładki, które prostują zęby. Nakładki te są niewidoczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Metoda ta, podobna jest do znanej na świecie metody INVISALIGN (trade Mark). Terapia z zastosowaniem Clear Aligner  prowadzona jest ściśle wg zaleceń lekarza pod całkowitą kontrolą ortodonty, a nie komputerów. Terapia ta jest stosowana w przypadkach niewielkich i średnich wad, niewielkich zębowych stłoczeń, rotacji siekaczy, nawrotów wad po leczeniu aparatami stałymi. Ilość płytek w serii oraz wykonanie dodatkowych modeli kontrolnych ustala się indywidualnie dla każdego przypadku. Standardowo pacjent otrzymuje 3 nakładki na jeden łuk. Leczenie trwa kilka miesięcy (3 - 4 tygodnie na każdą nakładkę).

Zalety:

  • nakładki są minimalnie widoczne na zębach
  • Komfort - noszenie nakładek, jest niekołopotliwe i bezbolesne, a jest możliwe bez użycia drutu i metalu
  • Nakładki są wyjmowane, co wpływa na zachowanie odpowiedniej higieny  podczas mycia zębów po posiłkach. (Do posiłków również należy nakładki zdjąć).
  • Efektywność- metoda jest sprawdzona kliniczne, a czas leczenia  minimalny.

Jak wygląda leczenie

  1. Wizyta konsultacyjna u ortodonty. Ortodonta sprawdza warunki zgryzowe i wówczas pacjent otrzymuje informacje o metodzie leczenia wady.
  2. Pobieranie wycisków roboczych
  3. Produkcja pierwszej fazy nakładek.
  4. Leczenie
  5. Retencja po osiągnięciu końcowych wyników leczenia- pacjent nosi ostatnie nakładki jako stabilizatory efektów leczenia.